Інформація для авторів
Ви хочете опублікувати свою роботу у цьому журналі? Рекомендуємо ознайомитись з нашою редакційною політикою на сторінці Про журнал та переглянути Керівництва для авторів. Для того, щоб мати можливість надсилати рукописи у наше видання, автори повинні зареєструватися на сайті журналу. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт та пройдіть 5 кроків подання рукопису для публікації.
Запрошуємо до публікації Ваших наукових робіт у новому випуску наукового журналу
"Вісник Черкаського Університету: Серія Біологічні науки"
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 №409 науковий журнал Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Біологічні науки включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б». Високі вимоги до рейтингових наукових журналів, які входять до категорії Б, затверджено наказом МОН України від 15.01.2018 № 32 «Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України».
Журнал індексується в міжнародній наукометричній базі «Index Copernicus» із високим індексом цитування ICV 2018: 76.72 (один із найвищих індексів цитування серед вітчизняних наукових журналів біологічного профілю); CiteFactor, що охоплює лише ті наукові та академічні журнали, які використовують відповідну систему контролю якості публікацій; Google Scholar, Ulrichsweb, реферується у базі даних «Україніка наукова».
Кожній опублікованій науковій статті присвоюється міжнародний цифровий ідентифікатор DOI (Digital Object Identifier).
Ведеться робота щодо включення журналу до підбази ESCI (Emerging Sources Citation Index), яка розміщена на пошуковій платформі Web of Science Core Collection та входить до міжнародної наукометричної бази Web of Science.
Рукописи до наукового журналу приймаються українською та англійською мовами.
Для участі у формуванні наукового журналу необхідно подати:
- Електронний варіант статті, оформлений відповідно до наведених нижче вимог, виконаний у редакторі MS Word. Обсяг статті – 8-12 сторінок (понад вказаний обсяг стягується додаткова оплата). Шрифт – Times New Roman (кегель 12), міжрядковий інтервал –1,0. Не допускається наявність графічного матеріалу на темному фоні та з використанням дрібного шрифту (менше 8 кегля). Після статті наводиться список використаних джерел та «References» – ті самі джерела, але англійською мовою, оформлені за міжнародним бібліографічним стандартом (стандарт APA). Якщо стаття написана англійською мовою, то наводиться: 1) список джерел мовою оригіналу (References (in language original)), тобто, іншими словами, список джерел, оформлений за вимогами ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» – без використання «тире»; 2) References (стандарт APA). Увага! Допускається не більше 50% "застарілих" джерел, тобто виданих раніше ніж за 5 років до зараз існуючого календарного року.
- Авторське резюме (структурована анотація (Summary)) англійською мовою не менше 250 слів або 1 сторінка інтервалом 1 pt (подається в кінці після References). Якщо мова статті англійська, структурована анотація подається українською та англійською мовами. Вимоги до авторського резюме містяться нижче.
- Файл із відомостями про автора (зразок подано нижче).
- Зовнішню рецензію доктора наук.
- Рецензію наукового керівника або іншого фахівця у певній галузі знань, який має відповідний науковий ступінь (подають лише аспіранти та здобувачі PhD).
- Експериментальні статті, матеріали яких є результатами застосування авторських методик дослідження та які написані якісною англійською мовою, публікуються безкоштовно за рішенням редакційної колегії.
- Реквізити для оплати будуть надіслані авторам після прийняття статті до друку. Вартість публікації наукової статті (обсягом до 12 сторінок) українською мовою – 700 грн.
АНКЕТА АВТОРА
Прізвище, ім’я та по батькові |
|
Наукова ступінь, вчене звання, посада, місце роботи |
|
Поштова адреса для отримання кореспонденції (Поштовий індекс!!!) |
|
Відділення Нової пошти |
|
|
|
Телефон |
|
Назва статті |
|
Автори несуть відповідальність за точність наведених у статті термінів, прізвищ, даних, цитат, статистичних матеріалів тощо.
Усі матеріали, що надсилаються для публікації, проходять таємне рецензування. До рецензування залучаються авторитетні науковці та практики за фахом статті.
Датою подання рукопису вважається день надходження до редакції, у разі доопрацювання – день отримання виправленого тексту.
Рішення про публікацію статті приймає редколегія.
До назви та тексту можуть бути внесені редакційні правки без узгодження з автором.
Рукописи, які відхилила редакційна колегія, авторам не повертаються.
Рукописи, оформлені без урахування викладених вимог, не розглядаються.
Редакція залишає за собою право скорочувати, правити текст і змінювати назву статті. Відхилені матеріали не рецензуються.
Для довідок:
контактні телефони: 067-972-46-57
Структура статті
1. Індекс УДК (зліва, великими літерами, шрифт - жирний) - кегель 12.
2. Автор (вирівнювання по правому краю, вказується повне прізвище, ім’я, по батькові автора, шрифт - жирний) –кегель 12.
3. Відомості про автора (авторів) адреса електронної скриньки (які будуть зазначені у статті), Orcid ID - – кегель 11
4. Назва статті (по центру, великими літерами, шрифт – кегель 14, до десяти слів).
5. Анотація (українською мовою – не менше 100 до 180 слів із переважним застосуванням безособових конструкцій «обґрунтовано, запропоновано, виявлено, визначено» і т.д., курсивом з абзацу - – кегель 11).
Основні складові:
Мета
Методи
Накова новизна
Висновки
6. Ключові слова (мовою статті курсивом з абзацу, не менше 5 слів або словосполучень, з відокремленням їх одне від одного крапкою з комою). Ключові слова не повинні повторювати назви статті - – кегель 11.
7. Основний текст статті повинен бути із виділенням відповідних елементів згідно з вимогами ВАК України (постанова №7-05/1 від 15.01.03):
Постановку проблеми та її зв’язок із важливими науковими або практичними завданнями.
Аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми та на які спирається автор (з посиланнями у тексті на використані джерела).
Визначення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячена стаття, актуальність проблеми.
Мету.
Виклад основного матеріалу дослідження із зазначенням методів та повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів.
Висновки та перспективи подальших розвідок у цьому напрямі.
8. Перелік використаної літератури подається після тексту статті:
8.1. Під заголовком «Список використаної літератури» (для англомовних статей: References (in language original). Це джерела мовою оригіналу, оформлені відповідно до українського стандарту бібліографічного опису (кегель 10, через 1 інтервал, мовою оригіналу). Бібліографічний опис літературних джерел оформлюється згідно з ДСТУ 8302:2015 «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання») http://library.nlu.edu.ua/Biblioteka/sait/nauka/gost/spisok-DSTU.pdf).
8.2. Під заголовком «References» – ті самі джерела, але англійською мовою, оформлені за міжнародним бібліографічним стандартом (стандарт APA) [http://library.nmu.edu/guides/userguides/style_apa.htm]. Назви періодичних україно- та російськомовних видань (журналів, збірників та ін.) подаються транслітерацією (див. правила української транслітерації:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF), а в дужках — англійською мовою. Наприклад: Psihofiziologicheskie issledovaniya [Psychophysiological studies]. Назви джерел (не менш як 10) у списку літератури розміщуються в порядку згадування в тексті (не за абеткою). Посилатися на підручники, навчальні посібники, публіцистичні статті недоцільно.
9. Прізвище, імя, по батькові автора англійською мовою (вирівнювання – по лівому краю). Відомості про автора (авторів) адреса електронної скриньки (які будуть зазначені у статті), Orcid ID
10\11.Назва статті англійською мовою (вирівнювання – по середині)
12.Авторське резюме (структурована анотація (Summary) англійською мовою не менше 250 слів або 1 сторінка інтервалом 1 pt. Вимоги до авторського резюме містяться нижче.
Закордонні партнери і міжнародні бази даних висувають дуже високі вимоги до написання анотацій ((Summary) не тільки в українських журналах, а й у закордонних виданнях. Із резюме до статті повинна бути зрозуміла її суть, актуальність і наукова новизна. Інформаційна відкритість анотації полегшить багатьом авторам включення їхніх статей в індекс-бази даних і підвищить рівень цитування автора.
Авторське резюме (Summary) є коротким резюме більшої за обсягом роботи, що має науковий характер. Авторське резюме може публікуватися самостійно, у відриві від основного тексту, а отже, повинне бути зрозумілим без звертання до самої публікації.
Авторське резюме до статті є основним джерелом інформації у вітчизняній і закордонній інформаційній системах і базах даних, що індексують журнал, а також у пошукових системах.
Авторське резюме англійською мовою (Summary) розміщується в англомовному блоці інформації про статтю, що завантажується на англомовній версії сайту журналу і готується для закордонних реферативних баз даних та аналітичних систем (індексів цитування).
Авторське резюме українською (російською) мовою є основою для підготовки авторського резюме англійською мовою, але англомовне резюме має бути більшим за обсягом і не повторювати українську анотацію. (Summary) – це фактично стислий виклад статті англійською мовою, її реферування.
Структура та зміст авторського резюме (не менше 250 слів або 1 сторінка інтервалом 1 pt)
ПІБ
Назва статті
- Проблема - Introduction
- Мета - Purpose
- Методи дослідження - Methods
- Основні результати дослідження - Results
- Наукова новизна результатів дослідження - Originality.
- Висновки та конкретні пропозиції автора - Conclusion
Результати роботи треба описувати точно та інформативно. Наводяться основні теоретичні й експериментальні результати, фактичні дані, виявлені взаємозв'язки і закономірності. При цьому віддається перевага новим результатам і даним довгострокового значення, важливим відкриттям, висновкам, що спростовують існуючі теорії, а також даним, що, на думку автора, мають практичне значення.
Висновки можуть супроводжуватися рекомендаціями, оцінками, пропозиціями, гіпотезами, описаними у статті. Відомості, що містяться в назві статті, не повинні повторюватися в тексті авторського резюме. Варто уникати зайвих вступних фраз (наприклад, "автор статті розглядає..."). Історичні довідки, якщо вони не складають основний зміст документа, опис раніше опублікованих робіт і загальновідомі положення в авторському резюме не наводяться.
У тексті авторського резюме слід вживати синтаксичні конструкції, властивій мові наукових документів, уникати складних граматичних конструкцій. У тексті авторського резюме варто застосовувати ключові слова з тексту статті. Текст авторського резюме має бути лаконічним і чітким, вільним від другорядної інформації, зайвих вступних слів, загальних і незначних формулювань. Скорочення й умовні позначки, крім загальновживаних, застосовують у виняткових випадках.
Авторське резюме ((Summary) має бути написане якісною англійською мовою. Якщо автор не в змозі підготувати (Summary), що відповідає викладеним вище вимогам, він може звернутися до редакції, яка за окрему плату зробить цю роботу.
Статті, які містять анотації, складені неправильно і (або) неякісно перекладені, не можуть бути опублікованими.
При написанні анотації слід урахувати наступні положення:
– предмет дослідження вказуються в тому випадку, якщо вони не зрозумілі із заголовка статті;
– результати роботи треба описувати точно й інформативно. Наводяться основні теоретичні й експериментальні результати, фактичні дані, виявлені взаємозв'язки і закономірності. При цьому віддається перевага новим результатам і даним довгострокового значення, важливим відкриттям, висновкам, що спростовують чинні теорії, а також даним, що, на думку автора, мають практичне значення;
– висновки можуть супроводжуватися рекомендаціями, оцінками, пропозиціями, гіпотезами, описаними у статті;
– відомості, що містяться в заголовку статті, не повинні повторюватися в тексті анотації;
– варто уникати зайвих вступних фраз (наприклад, «автор статті розглядає...»). Історичні довідки, опис раніше опублікованих робіт і загальновідомі положення в авторському резюме не наводяться;
– у тексті анотації варто вживати синтаксичні конструкції, властиві мові наукових і технічних документів, уникати складних граматичних утворів;
– скорочення й умовні позначки, крім загальновживаних, застосовують у виняткових випадках.
- 13. Ключові слова англійською мовою.
Технічні вимоги до оформлення статті:
- Формат сторінки – А 4.
- У тексті не допускаються порожні рядки, знаки переносу, елементи псевдографіки та інші нетекстові символи.
- Обсяг статті – від 6 до 15 друкованих сторінок.
- Поля –25 мм.
- Шрифт – Times New Roman (кегель 12), міжрядковий інтервал –1,0.
- Абзацний відступ – 1,25 см.
- Кількість табличного матеріалу та ілюстрацій повинна бути доречною. Цифровий матеріал подається у таблиці, що має порядковий номер і назву (слово «таблиця» жирним шрифтом та її порядковий номер вирівнюються по правому краю, назва друкується рядком нижче над таблицею посередині). Ілюстрації також потрібно нумерувати і вони повинні мати назви, які вказують під кожною ілюстрацією.
- Формули виконуються за допомогою вбудованого редактора формул MS Equation курсивом i нумеруються з правого боку.
- Рисунки, виконані у MS Word, потрібно згрупувати; вони повинні бути єдиним графічним об’єктом. Не використовувати темний фон та дрібні шрифти для рисунків.
- Таблиці, рисунки друкуються вбудованим редактором Microsoft Word і розміщуються посередині.
- При наборі слід вимкнути автоматичний "м'який" перенос (заборонені "примусові" переноси – за допомогою дефісу). Абзаци позначати тільки клавішею "Enter", не застосовувати пробіли або табуляцію (клавіша "Tab").
- Посилання на літературу в тексті необхідно давати в квадратних дужках, наприклад, [3].
- Всі цитати мають закінчуватися посиланнями на джерела.
- Якщо в огляді літератури або далі по тексту Ви посилаєтеся на прізвище вченого – його публікація має бути у загальному списку літератури після статті.
• Скорочення слів і словосполучень, окрім загальноприйнятих, не допускається.
ЗРАЗКИ ОФОРМЛЕНЬ
References
1. Alexandrov, A.A. (2010). Psychogenetics. St. Petersbur: Piter. 192 (in Rus).
2. Bekhtereva, N.P.(1974) Neurophysiological aspects of mental activity. L. Medicine. 151 (in Rus])
3. Holubeva, E.A. (1980). Individual features of human memory. Psihofiziologicheskie issledovaniya [Psychophysiological studies]. М. Pedagogy 152 (in Rus).
4. Williams, J. M. (Ed.). (2006). Applied sport psychology: personal growth to peak performance (5th ed.). Boston: McGraw-Hill.
5. Bashnianyn, H. I., & Goncharuk, L. Ya. (2010). Efficiency of economic system’s socialization: methodological problems of metrological analysis. L’viv: Novyj Svit-2000 (in Ukr.)
Всі приклади за посиланням APA-2010 - [http://library.nmu.edu/guides/userguides/style_apa.htm].
Таблиця 1
Концентрація ліпідів у жовчі самців щурів (мг%) під впливом естрону (M ± m; n=11)
№ проби жовчі |
Півгодинні проміжки досліду |
Фосфо-ліпіди |
Холестерол |
Вільні жирні кислоти |
Триглі-цериди |
Ефіри холесте-ролу |
Естрон |
||||||
1 |
9.00- 9.30 |
76,61±2,8 |
23,73±1,0** |
22,82±0,9*** |
2,11±0,1 |
4,65±0,3** |
2 |
10.00- 10.30 |
67,18±2,1 |
19,65±0,9*** |
25,60±1,0*** |
1,71±0,1 |
4,34±0,3** |
3 |
10.30- 11.00 |
84,43±3,4 |
25,40±0,7** |
21,54±0,9*** |
2,00±0,0 |
4,08±0,3* |
4 |
11.00- 11.30 |
83,91±3,4*** |
24,00±0,7** |
20,61±0,9*** |
2,08±0,0 |
4,44±0,3** |
5 |
11.30- 12.00 |
76,61±3,9*** |
21,48±0,8** |
23,18±0,9*** |
1,91±0,1 |
4,77±0,3** |
6 |
12.00- 12.30 |
74,27±3,3* |
20,61±0,4*** |
20,35±1,1*** |
1,64±0,01 |
4,95±0,3** |
Контроль |
||||||
1 |
9.00- 9.30 |
66,75±1,5 |
30,37±0,8 |
11,60±0,5 |
2,42±0,6 |
2,80±0,1 |
2 |
10.00- 10.30 |
92,75±9,2 |
30,87±1,0 |
11,67±0,8 |
2,37±0,3 |
2,52±0,2 |
3 |
10.30- 11.00 |
83,25±10,5 |
29,35±0,6 |
11,55±0,3 |
2,52±0,5 |
2,67±0,2 |
4 |
11.00- 11.30 |
111,50±0,6 |
29,35±1,3 |
11,92±0,9 |
2,50±0,3 |
2,57±0,2 |
5 |
11.30- 12.00 |
106,75±0,4 |
27,87±1,3 |
13,17±0,7 |
2,27±0,3 |
2,72±0,1 |
6 |
12.00- 12.30 |
96,50±10,5 |
27,15±1,7 |
14,02±0,2 |
2,20±0,3 |
2,90±0,1 |
Примітка: * – р<0,05; ** – р<0,01*** – р<0,001; 1 півгодинна проба – вихідний рівень; 2 – 6 півгодинні проби – після введення естрону.
ВИМОГИ ДО ПОДАННЯ
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
- Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
- Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
- Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
- Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
- Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
- Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського Університету: Серія Біологічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.